In memoriam prvi hrvatski predsjednik dr. Franjo Tuđman
Na današnji dan 1999. godine preminuo je prvi hrvatski predsjednik dr. Franjo Tuđman. Vječno smo mu zahvalni na uspostavi samostalne, suverene i slobodne Republike Hrvatske. Njegova djela ostaju trajna inspiracija generacijama kojima je u nasljeđe ostavio slobodnu Domovinu
Obilježena 33. godišnjica bitke za Lipik
U nazočnosti pripadnika ratnih postrojbi, 7.12 2024. godine obilježena je trideset i treća godišnjica oslobođenja Lipika.
JAVNI POZIV
za podnošenje zahtjeva za dodjelu božićnice hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata s područja Međimurske županije u obliku poklon bona
U Čakovcu svečano otvorena izložba Muzeja policije "Budi zakon! JUČER - DANAS - SUTRA"
Pozivamo sve žitelje Međimurske županije, a i šire, da posjete izložbu Muzeja policije u čakovečkoj zgradi Scheier, gdje svaki eksponat priča svoju priču te na zanimljiv način govori o nezamjenjivoj ulozi policije u stvaranju boljeg i sigurnijeg društva
Zahvalnica Društvu "VETERAN"
Općina Gornji MIhaljevec dodijelila zahvalnicu udruzi VETERAN – Društvo branitelja za pet godina djelovanja i postignute rezultate.
LIKOVNA KOLONIJA ZA KATRUŽU
U Bedemu otvorena izložba Likovne kolonije hrvatskih branitelja, njihove djece i unuka čiji će fundus biti darovan Zakladi „Katruža“
DAN SJEĆANJA U SELNICI
Dana 15. studenog 2024. godine u večernjim satima, Općina Selnica organizirala je obilježavanje Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje.
Ususret Danu sjećanja
Župan Posavec primio međimurske branitelje Vukovara
Obilježena 33. godišnjica stradavanja i okupacije Saborskog u Domovinskom ratu
„Jasna je ovo poruka da hrvatski narod pamti žrtve Saborskog, da pamti sve žrtve iz Domovinskog rata, kao temelja samostalne i suverene Republike Hrvatske. Pamti hrvatski narod hrabrost hrvatskih hranitelja, od simboličnog 5. kolovoza, kada je Čedo Bulat izdao naredbu o napadu na Saborsko, do 12. studenog kada je slomljena obrana Saborskog. Pamti hrvatski narod dvije masovne grobnice koje smo pronašli ovdje i 12 pojedinačnih. Zna hrvatski narod da još uvijek ovdje u Saborskom tragamo za osam nestalih“, rekao je ministar Medved
Radionica za hrvatske branitelje:
korištenje e-usluga i digitalnih sadržaja za članove UDVDR-a u Čakovcu
Nova pretraga za nestalima iz DR blizini Vukovara

Nova pretraga za nestalima iz DR blizini Vukovara

Republika Hrvatska, putem Ministarstva hrvatskih branitelja, još uvijek traga za 1797 nestalih i smrtno stradalih osoba za koje nije poznato mjesto ukopa, od kojih je 500 na području Vukovarsko-srijemske županije

U organizaciji Ministarstva hrvatskih branitelja, od 20. ožujka 2024. započet će terensko istraživanje u blizini Vukovara u potrazi za posmrtnim ostacima osoba nestalih u Domovinskom ratu. 

Na osnovu informacije dobivene prošloga tjedna o mogućoj lokaciji grobnice, Ministarstvo je, kao što je to uobičajeno, u najkraćem mogućem roku provelo sve prethodne radnje kako bi započelo terensko istraživanje. 

U suradnji s Ministarstvom unutarnjih poslova obavljen je terenski izvid indiciranoga područja te se započinje s daljnjim aktivnostima. Uz ovu najnoviju lokaciju, na području Vukovarsko-srijemske županije Ministarstvo hrvatskih branitelja provodi terenska istraživanja na lokalitetima Petrovačka dola kod Vukovara i u Negoslavcima, o čijim ćemo ishodima pravodobno izvijestiti javnost.

Republika Hrvatska, putem Ministarstva hrvatskih branitelja, još uvijek traga za 1797 nestalih i smrtno stradalih osoba za koje nije poznato mjesto ukopa, od kojih je 500 na području Vukovarsko-srijemske županije, a 374 je hrvatskih branitelja i civila nasilno odvedenih i nestalih na području Vukovara i u pokušaju proboja iz neprijateljskog obruča u studenom 1991. godine.

U proteklih osam godina provedena su terenska istraživanja na 387 lokacija te je pretraženo više od 900 tisuća metara četvornih terena, pronađene su tri masovne i niz pojedinačnih grobnica te su identificirane 263 osobe, hrvatski branitelji i civili. U Vukovarsko-srijemskoj županiji provedeno je sustavno terensko istraživanje 128 lokacija, pri čemu su pronađene tri masovne grobnice (Marinci, Bobota, Šarviz dola) i veći broj pojedinačnih grobnica, iz kojih su ekshumirani posmrtni ostaci 46 osoba.

Podsjećamo da je 2019. godine stupio na snagu Zakon o osobama nestalima u Domovinskom ratu kojim je propisano da je svatko dužan pružiti Ministarstvu ili drugim nadležnim tijelima sve informacije i dokumentaciju kojom raspolaže za rješavanje slučajeva osoba nestalih i smrtno stradalih osoba u Domovinskom ratu za koje nije poznato mjesto ukopa te ponovno apeliramo na sve one koji imaju informacije da ih podijele s nadležnim tijelima.

MHB

19. obljetnica Hrvatskog generalskog zbora

33. obljetnica razmjene zatočenika

33. godišnjica stradavanja i okupacije Saborskog

Obilježena 31. obljetnica VRO Maslenica

32. hodočašće u Mariju Bistricu

Uskrsna čestitka ministra Tome Medveda

33. obljetnica stradavanja mještana Široke Kule

Na Petrovačkoj doli nova masovna grobnica